Co se píše…

Radši se držím svého kopyta, říká o politice hradecký vědec a vynálezce

Vyvíjí výztuže k léčbě těžce nemocných, proniká do Jižní Ameriky a spolupracuje s Oxfordem. Společnost Ella-Cs hradeckého vědce a vynálezce Karla Volence je firmou roku Královéhradeckého kraje.

Více zde

Ceny pro nejlepší české inovace: Zvítězila trubička, která dokáže roztáhnout jícen

Cena Česká inovace, kterou vyhlašuje stejnojmenná společnost, letos putuje do Hradce Králové. Tamní firma Ella-CS vyrábí malé trubičky, které dokáží roztáhnout jícen zúžený třeba při nádoru nebo po vypití kyseliny. Říká jim degradabilní jícnový stent s degradabilním potahem.

Více zde

Karel Volenec: Náš sen? Začít kombinovat výrobky s kmenovými buňkami

Sídlí v nenápadné budově na předměstí východočeské metropole. Díky jejich výrobkům zachraňují či usnadňují život lidem, a dokonce i zvířatům. Řeč je o firmě ELLA-CS, která se zabývá výrobou implantátů pro lékařské i veterinární účely a zaměstnává 106 lidí. V čele stojí docent Karel Volenec.

Více zde

Jsme vidět…

Obnovení naděje na život bez omezení: Doc. Karel Volenec at TEDxHradecKralove

Lékařská dráha doc. RNDr.  PhMr. Karla Volence, CSc. byla pestrá a sahala daleko za hranice českých zemí. I přesto se vrátil do Hradce Králové, kde založil a nyní řídí společnost ELLA-CS. Počet jeho dokumentovaných zlepšovacích návrhů, patentů a užitných vzorů už dosáhl čísla 26. Stal se hlavním sponzorem Ligy proti rakovině…

Více zde

11. díl Mapa úspěchu – ELLA-CS, s.r.o.

ELLA-CS, s.r.o. na Mapě úspěchu

Více zde

Technologický podnikatel roku 2012 – Karel Volenec, ELLA-CS

EY Česká republika

Více zde