Stent

Stent je pletivová trubička, fungující jako výztuž pro obnovení průchodnosti zúžené anatomické trubice (trávicí trakt, dýchací cesty…).

BD Stent

BD = Biodegradabilní

Materiál, který se po splnění své funkce rozpustí samovolně v těle.

Kariéra

Práce v našem týmu je výzvou pro ty, které baví posouvat věci vpřed, podílet se na něčem užitečném a nejen chodit do práce.

Příběh začíná…

V roce 1986 na Institutu experimentální onkologie Lékařské fakulty Karlovy Univerzity v Hradci Králové se zaujatý zaměstnanec fakulty Karel Volenec zabývá novými metodami léčby nádorových onemocnění. Výsledky práce na sebe nenechají dlouho čekat, avšak fakulta pro jejich převod do praxe není vybavena. Karel Volenec je tak de facto donucen začít podnikat. Kvůli výstavbě laboratoří se zadluží. Prodej auta umožňuje nákup prvního soustruhu. Své vizi však silně věří a výzkumná práce začíná postupně přinášet ovoce…

Dnes naše vynálezy každoročně pomáhají tisícům pacientů a získávají uznání po celém světě. V současné době vlastníme 10 českých i mezinárodních patentů a respekt konkurence jsme získali světově unikátní biologicky odbouratelnou výztuží, která přispívá ke zprůchodnění zažívacího traktu a je dnes běžně uváděna v lékařské literatuře v Evropě i v USA.

Slide Odkud... Kam... A další výzvy jsou před námi...